Czerwiec otworzyliśmy pięciodniową imprezą urodzinową, obfitującą w znakomite koncerty, tańce i zabawę, zarówno w Peronie 5 jak i na Dachu, oraz kreatywne i kulinarne warsztaty, wyśmienite koktajle i pyszne jedzenie! I takie właśnie będzie LATO, LATO PEŁNĄ GĘBĄ!

Na skróty.

Nie masz czasu czytać całego artykułu i szukasz konkretnych informacji? Idź na skróty, będzie szybciej.

  1. Pełna lista wydarzeń: wydarzenia.stacjafoodhall.pl
  2. Co można zjeść w Stacji Food Hall: stacjafoodhall.pl/#restauracje
  3. Lista barów Stacji Food Hall: stacjafoodhall.pl/#przestrzenie
  4. Kontakt i rezerwacje stolików: stacjafoodhall.pl/#kontakt

Tego nie możesz przegapić! Czyli subiektywny wybór najlepszych wydarzeń miesiąca (chronologicznie).

DJ-SETY NA DACHU | piątki i soboty | 19:00 – 00:00

Otworzyliśmy sezon na rooftop bar! Od teraz każdy piątek i każdą sobotę uświetniać Wam tu będą Trójmiejscy DJ: 14.06 Gdańska Szkoła Disco: Jazxing / 15.06 DJ Junskee / 21.06 Dj Layz / 22.06 DJ Junskee / 28.06 Grooftop / 29.06 Gdańska Szkoła Disco. Wstęp wolny!


SINGERS BATTLE – karaoke live band | 12.06.24 WIELKI FINAŁ!!!

Przez cały rok pierwszej edycji Singers Battle, z każdego odcinka wyłoniliśmy wokalistów i wokalistki, których występy dały nam najwięcej radości, aby teraz wspólnie spotkać się na pierwszym Wielkim Finale już 12 czerwca! Muzyka nie jest wyścigiem, jednak chcemy nagrodzić i wyróżnić najleszych, by dało to im motywacją do dalszych występów. Bądźcie i kibicujcie swoim ulubionym artystom i znajomym!

A od 26.06 zapraszamy na Singers Battle Summer edition, czyli wakacyjne KARAOKE LIVE BAND, oczywiście z nagrodami! Wstęp wolny.


SWING NA PERONIE | 14.06.24

Daj się zarazić swingowym bakcylem! Nie musisz nic umieć (większość z nas tak właśnie zaczynała), a jeśli plączą Ci się nogi – wspólnie je rozplączemy. Udowodnimy Ci, że taniec może być prosty i przyjemny, a to wszystko w luźnej atmosferze i przy dźwiękach porywającego do tańca swinga.

Nie ma ograniczeń, każdy jest mile widziany. Wygodne buty i dobry humor to jedyne, czego potrzebujesz. Bez stresu, wprowadzimy Cię od podstaw w świat Lindy Hopa, Boogie Woogie, Balboa! Pierwsze słyszysz? Nic nie szkodzi, bo nie o to chodzi!

Tańczymy do upadłego! Wstęp wolny!


Czas na prawdziwie emocjonujące rozgrywki sportowe, czyli EURO 2024! Od meczu otwarcia, aż po sam finał, czyli od 14 czerwca do 14 lipca transmitować będziemy dla Was wszystkie spotkania, na wielkim ekranie – absolutnie nie możecie tego przegapić!

Rezerwacje miejsc:
+48 609 906 686

Wstęp wolny!
____________________
The Beer Spot to piwna strefa znajdująca się we wrzeszczańskiej Stacji Food Hall, płonąca od sportowych emocji!


Zapraszamy Was na kolejne warsztaty gotowania w The KitchenKuchnia francuska & cocktails | 15.06.2024 | 18:00

Tym razem przeniesiemy się kulinarnie do Francji i przyrządzimy najsmaczniejsze francuskie dania, a także uraczymy się wyjątkowymi koktajlami, serwowanymi przez barmanów Stacji Food Hall!

PRZYSTAWKA: Pâté z kurzych wątróbek i brandy | DANIE GŁÓWNE: Rillette z pstrąga z domowym majonezem | DESER: Crème brûlée | KOKTAJLE: Martini Fiero, Martini Negroni, Martini Floreale Sour

BILETY: 190 zł/os. | 360 zł/para


Rock’n’Roll Train | 15.06.2024 | 22:00

Co miesiąc z Peronu 5 wyrusza „Rock’n’Roll Train”! Przygotujcie się na podróż przez złote i srebrne epoki muzyki rockowej – od przełomowych lat 50., przez melodyjne lata 60., teatralne 70., zbuntowane 80., zbuntowane w inny sposób lata 90., aż do XXl wieku. W ramach nowego, cyklicznego wydarzenia, Peron 5 zaprasza do siebie zarówno melomanów, jak i miłośników vintage. Gdy zajdzie słońce, nasz bar koktajlowy w stylu art déco odsłoni swój ukryty klejnot – scenę zapewniającą niezapomniane wrażenia koncertowe, gdzie nostalgiczne brzmienia spotykają się z elektryzującą energią muzyki na żywo, płynnie łącząc się z brzękiem szkła i rozmowami innych podróżników. Za wybór i prezentację piosenek odpowiada zespół składający się z muzyków wybranych ze względu na swoją pasję i (NOMEN OMEN) pociąg do muzyki rock’n’rollowej. Każdy koncert oferuje świeżą perspektywę – żadne dwie przejażdżki nie będą takie same! Parafrazując słowa znanej piosenki, uważamy, że warto wsiąść do tego pociągu. Bilety nigdy nie były tak tanie (obowiązuje zniżka 100%, wejście jest darmowe)!


NOC KUPAŁY | 20.06.2024

LET’S FOLK! to nasz najnowszy cykl imprezowo – koncertowy, skierowany do miłośników szeroko rozumianej muzyki folkowej i wiejskiej z różnych części świata. W wybrane czwartki bawić się zatem będziemy w rytmie country, a także etno, muzyce wyspiarskiej, szantach oraz przy ludowym folku, właśnie w NOC KUPAŁY!

Tego dnia, w ramach cyklu LET’S FOLK! wystąpi dla Was CHRUST – polska grupa muzyczna grająca szeroko pojętą muzykę etniczną. Trzy zupełnie inne osobowości reprezentujące umiłowane przez siebie style muzyczne (folk, electro, rock) dają w połączeniu niepowtarzalne, współczesne brzmienie zespołu. Wstęp wolny

A chwilę przed koncertem będziecie miec okazję wziąć udział w Stir Creativity | Wianki przy koktajlu! Tradycyjnie wianki były noszone przez dziewczęta oraz niezamężne kobiety, stąd stały się symbolem niewinności. Były plecione z ziół oraz kwiatów. Powróćmy chociaż trochę do tradycji. Z uśmiechem na twarzy, piosenką na ustach wijmy zatem wianki i dobrze przy tym się bawmy! Dodatkowo zmodyfikujemy tradycje i wypijemy trunek dodający odwagi i radości. Cena warsztatów: 200 zł

Specjalnie dla Was – wielbicieli tworzenia pięknych rzeczy i dla Waszych wyrafinowanych podniebień, stworzyliśmy warsztaty kreatywne Stir Creativity wraz z Bombay! A to oznacza, że będziemy zaplatać cudne wianki z Magdaleną Piekarską z Prosta Forma Kwiaty oraz degustować wyborne trunki wraz z barmanami Stacji Food Hall.


COSMIC DIVAS live band party | 21.06.2024 | 22:00

Cosmic Divas to elektroniczna bomba energetyczna!
Połączenie ekspresji czwórki członków zespołu to prawdziwa muzyczna uczta i gwarancja niezapomnianej podróży po dźwiękach światowych hitów muzyki klubowej. Wstęp wolny!


FIESTA CUBANA live band party | 22.06.2024 | 22:00

Najpopularniejsza kubańska orkiestra w Polsce, czyli zespół Rey Ceballo & Tripulacion Cubana ponownie zagra w gdańskim Peronie 5!

Rey Ceballo – to utalentowany pianista, wiolonczelista, kompozytor, producent i aranżer muzyczny, pochodzący z Santiago de Cuba. Po podbiciu serc publiczności Ameryki Północnej oraz Europy Zachodniej, postanowił przyjechać do Polski, gdzie od ponad 20 lat cieszy publiczność muzyką latynoską. W swoim dorobku artystycznym ma wiele projektów – począwszy od znakomitej orkiestry Calle Sol (Ulica Słońca), przez jedyny w Europie musical „Conoce mi Cuba” („Poznaj moją Kubę”), aż po kolejną, obecną w 98% kubańską orkiestrę – Tripulacion Cubana.

Współpracował z Blue Cafe w utworze „Buena”, był dyrektorem muzycznym, aranżerem, pianistą znakomitej płyty „Kora Ola Ola” na czele z Korą! W zespole wraz z Reiem na scenie pojawiają się rodowici kubańczycy, dlatego też gwarantujemy muzykę na najwyższym światowym poziomie oraz moc latynoskiej energii! Wstęp wolny.


GROOFTOP | 28.06.2024 | 19:00

Wydarzenie, którego od dawna brakowało w Gdańsku oraz w całym Trójmieście!

Rooftop, leżaki, chill, bar, lato, zachód słońca, widok na Wrzeszcz i Wy, a z głośników i na parkiecie to co najlepsze w muzyce z gatunku house.

Zabierajcie znajomych i wbijajcie od samego początku, bo może zabraknąć miejsca na leżakach i parkiecie. Spotkajmy się na grooftop! Startujemy od 19:00.

✦ House ✦ Funky House ✦ Tribal & Afro House ✦ Tech House ✦ Progressive House ✦ Organic House


KOOL & THE BANG live band party | 28.05.24

Przed Wami cykl weekendowy KOOL & THE BANG! Specjalnie stworzony międzynarodowy band będzie wprowadzał Was w iście imprezowy nastrój muzyką lat ’90. oraz ’00, raz w miesiącu, w wybrane piątki.

Ale to oczywiście nie wszystko. Zaskoczymy Was również muzycznymi smaczkami i rapsami, o czym z pewnością przekonacie się na miejscu. Przypominamy tylko, że nie boimy się ryzykować i serwować Wam nieoczywistych, muzycznych doznań! Zatem sprawdźcie nas. Wstęp wolny!


Rhythm of the night live band party | 29.06.2024 | 22:00

Rhythm of the night to Wasz ulubiony cykl imprezowy, podczas którego nasz specjalnie stworzony Peron 5 House Band porywa Was do tańca przy żywej muzyce, za każdym razem w innym klimacie, zawsze do późnych godzin nocnych.

Zabawę zaczynamy setem dj’skim, punktualnie o godzinie 19:00.

Wstęp wolny!


Sprawdź co jeszcze się wydarzy w czerwcu!