Miesiąc rozpoczynamy Festiwalem Kuchni Polskiej, a kończymy burleską! Bo tu każdy, zawsze, znajdzie coś dla siebie.

Na początek

Trójmiasto jest jedną z najchętniej wybieranych polskich destynacji podczas majówki. Spacery po plażach i pomorskich lasach oraz zwiedzanie zabytkowych miejsc warto także urozmaicić o doznania kulinarne i odrobinę rozrywki. A takie atrakcje zapewniamy Wam my!

Dlatego maj rozpocznie się wielkim kulinarnym świętem, czyli FESTIWALEM KUCHNI POLSKIEJ, podczas którego rozsmakujecie się przeróżnych wariacjach dań, inspirowanych kulinarnym dziedzistwem Polski.

Muzyka na żywo i nowy muzyczny cykl

Muzyka łagodzi obyczaje, nastraja i daje dużo radości. Dlatego w STACJI Food Hall muzyka na żywo rozbrzmiewa 4 dni w tygodniu, od środy, do soboty, a czasami także i w niedzielę.

Tygodniowy rozkład jazdy na scenie Peronu 5 rozpoczynamy nowym cyklem muzycznym – ZUPEŁNIE NIENACHALNE ŚRODY, podczas których możecie rozkoszować się pięknymi dźwiękami i Martini Bitter Spitz (23pln) w zupełnie swobodnej atmosferze, bez ciśnienia na szaloną zabawę – w końcu to dopiero środa ;). W maju zagrają dla Was: Emilia & Marek, Piotr Truchel oraz adepci studia wokalnego ST.ART.

Ale to absolutnie nie wszystko! Zaplanowaliśmy dla Was kilka bardzo ciekawych koncertów, w tym Ńoko (psychodelic rock / electronic / acid jazz), Natalia Szczypuła (finalistka The Voice of Poland 11, zwyciężczyni Ladies’ Jazz Festival Gdynia 2021), Cotton Wing (rhythm & blues), Damian Ukeje (nominacja do FRYDERYKÓW 2014 jako debiut roku), Julita Zielińska z zespołem oraz trzy tribiuty KUBA KĘSY gra Dylana, ROCK’N’ROLL NIGHT | koncert Tribute to MTV i 90s revisited | OPEN VOICE STUDIO.

Po każdym koncercie organizujemy dla Was after party dj set w Peronie 5 i serwujemy najlepsze w mieście koktajle do późna.

Natomiast tym z Was, którzy kochają jazz, nie trzeba przypominać o kultowym już cyklu Baltic Soul Sessionodbywającym się aż dwa razy w miesiącu, w formie jam session.

Chcecie więcej?

Miłośników aktywnego spędzania czasu wolnego, zachęcamy do udziału w autorskim wydarzeniu Let’s Song Julity Zielińskiej, podczas którego artystka wraz z profesjonalnym zespołem muzycznym i widownią wspólnie tworzą zupełnie nowe piosenki. Jeżeli poszukujecie jeszcze bardziej aktywnych atrakcji, absolutnie bądźcie w STACJI 12 maja i weźcie udział w potańcówce, czyli wydarzeniu Swing na Peronie, które organizowane jest wraz ze Swing Revolution Trójmiasto i Trójmiejską Kapelą Swingową.

A na ten cykl czekaliśmy już od dawna – SHOW BURLESQUE DANCE & LIVE BAND, to dziewięciu artystów, najlepsza burleska, muzyka na żywo, taniec musicalowy, konferansjerka i za każdym razem inny tematycznie program, czyli półtorej godziny porywającego show! Programem Boudoir Night zaczynamy nowy cykl gdańskich wydarzeń SHOW BURLESQUE DANCE & LIVE BAND – zadziorną odsłonę wieczoru z burleską i bandem na żywo w Peronie 5.

Bez muzyki? Tak też umiemy spędzać czas!

Jesteście singlami i wcale nie chcecie nimi być? Weźcie udział w Speed Dating! Przygotowaliśmy dla Was aż dwa oddzielne spotkania randkowe – dla grupy wiekowej 25-37 lat oraz dla grupy wiekowej 35-45 lat.

Przeżywasz rozterki żywieniowe? Nie umiesz odnaleźć się w tych wszystkich dietetycznych historiach albo po prostu chcesz o tym porozmawiać? Dwie, niepoprawne dietetyczki – Lis i Urbańska, które w poważaniu mają sztywne zasady i same też czasami lądują w pizzerii na kolacji, postanowiły wyjść do Was i porozmawiać o tym jak można odczarować sztywne podejście do żywienia. AniSięWaż! – przyjdź tu, jeśli chcesz.

Twoje dziecko lubi gotować, a Ty nie lubisz potem porządkować kuchni? A może chcesz aby Twoja pociecha spróbowała swoich kulinarnych zdolności pod okiem profesjonalnego kucharza, by dało jej to skrzydła do dalszej nauki? Ten czy inny powód zawsze jest dobry, by wpaść do The Kitchen na wspólne gotowanie podczas warsztatów kulinarnych dla dzieci.

Pora także już wyjść na zewnątrz! 6 maja odbędzie się druga edycja OVERGROUND – JDM SPOT, czyli wielki zlot japońskich aut na dachu Galerii Metropolia. I tym wydarzeniem rozpoczynamy dachowanie, czyli sezon baru na dachu, który od teraz będzie dla Was otwarty codziennie podczas sprzyjającej pogody.

Bądźcie!


Jedz. Pij. Wrzeszcz!

Galeria Metropolia (poziom +2), ul. Kilińskiego 4, Gdańsk Wrzeszcz